podkład pod wykładzinę podłogową

Zalety stosowania podkładu pod wykładzinę

Kładąc panele podłogowe czy wykładzinę, należy wziąć pod uwagę inne walory niż estetyczne. Kilka innych czynników może mieć wpływ na komfort ich użytkowania. Ponieważ remont podłóg to żmudny proces, warto korzystać z nich w sposób pozwalający na długie użytkowanie. Warto dopasować środki czystości do materiału, z jakiego jest zbudowana nasza podłoga.

Podkład ma wiele zalet

podkład pod wykładzinę podłogowąMoże to być parkiet albo panele wykonane z drewna litego. Regularne czyszczenie sprawi, że będą one prezentować się bardziej estetycznie. Jeśli pojawiają się na nich rysy lub zabrudzenia, warto je jak najszybciej usunąć np. poprzez nałożenie pasty do butów. Jeśli posiadamy dywan, należy pamiętać o jego regularnym odkurzaniu. Niestety, to rozwiązanie sprzyja osadzaniu się kurzu czy pyłów, co może podrażniać drogi oddechowe domowników. Jeśli decyzja o wymianie podłogi jest przed Tobą, może należałoby zastanowić się nad dodatkową warstwą izolacyjną? Gruby podkład pod wykładzinę podłogową ma wiele zalet. Przede wszystkim, to dodatkowa warstwa ochronna. Zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia odkształceń. Montując specjalistyczną włókninę, ograniczamy jej stopniowe zużycie. Dzięki temu będzie prezentowała się dobrze, nawet po kilku latach użytkowania. Wybór tego elementu wykończenia budowlanego wpływa także na komfort chodzenia. A przecież podłoga to miejsce bardzo eksploatowane przez użytkowników.

podkład pod wykładzinę podłogowąStąpając po wykładzinie wzmocnionej podkładem, mamy uczucie chodzenia po miękkim dywanie. Nawet jeśli wykładzina jest dość sztywna, mata zniweluje ten niekomfortowy efekt. Sprawdzi się także u wszystkich tych, którzy są zmęczeni hałasem. Jej właściwości izolacji akustycznej sprawiają, że dźwięk zostaje wytłumiony. Może to zwiększyć komfort użytkowania zwłaszcza tych, którzy mają nieprzyjemność posiadania głośnych sąsiadów z dołu. Korzyścią płynącą z zastosowania maty, jest także duża izolacja cieplna. Przyda się to zwłaszcza w sezonie zimowym, gdy zdejmując buty nie chcemy dotykać stopą wychłodzonego podłoża. Atutem tego rozwiązania jest także jego powszechna dostępność. W każdym większym markecie budowlanym znajdziemy na półkach rolki z tym rodzajem włókniny. Możemy je kupić w wariancie foliowanym jednostronnie lub dwustronnie. Jej atrakcyjna cena nie nadszarpnie naszego budżetu remontowego.

Elastyczna mata na metr może odmienić sposób użytkowania wykładziny. To dobre rozwiązanie dla tych, którzy borykali się z odkształceniami czy drobnymi uszkodzeniami materiału. Dodatkowa warstwa ochronna zabezpieczy podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi.