Agregaty gazowe LPG

Zalety korzystania z agregatów zasilanych gazem

Nie od dziś wykorzystujemy zewnętrzne generatory prądu do zasilania prac w terenie, czy podczas braku zasilania w warsztatach. Odgrywają one bardzo ważną rolę w wielu branżach, a także domach prywatnych, gdzie zasilają podstawowe urządzenia. Najczęściej jednak znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych, gdzie właściciele nie mogą sobie pozwolić na przestój w pracy.

Agregat z regulatorem

Agregaty gazowe LPG	Wykorzystują oni agregaty stacjonarne o dużej mocy, wyposażone w silnik benzynowy z przejściem na gaz, co pozwala nie tylko zaoszczędzić na paliwie, ale również przedłuża czas pracy. Spalinowe agregaty są zdecydowanie bardziej wydajne, niż te zasilane akumulatorem, co przekłada się na cenę urządzenia. Aby zaoszczędzić wiele osób decyduje się na agregat gazowy LPG z regulatorem potrzebnej prędkości obrotowej. Takie urządzenia są zazwyczaj jednofazowe, co w pewnym stopniu ogranicza ich wykorzystanie. Zamknięcie tak dużej mocy w stylowej obudowie sprawia, że otrzymuje się nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale również dobrze wyglądający element elewacji. Wiele modeli agregatów posiada czujnik, który po wykryciu braku zasilania od razu załącza dodatkowe źródło energii. Jest to dużym plusem w agregatach zasilanych gazem, ponieważ urządzenie cały czas jest w gotowości do pracy. W przypadku skończenia się LPG bądź uszkodzenia jakiejkolwiek części składowej urządzenia od razu agregat przestaje działać.

Agregaty gazowe LPG	Komfort użytkowania znacznie różni się od silników spalinowych głównie ze względu na cichszą pracę, która jest zaletą w przypadku dużych zakładów, gdzie pracują maszyny. Tam niepotrzebne są kolejne dźwięki zagłuszające rozmowy ludzi. W zależności od zastosowania można zdecydować się na mniejsze lub większe agregaty, będące w stanie zasilić kilka magazynów, czy po prostu budynek mieszkalny. Wpływa to znacząco na jego cenę, jednak komfort posiadania zapasowego zasilania zawsze stanowi pomoc w przypadku awarii na linii. Dopasowując agregat do swoich potrzeb można uzyskać świetne i długotrwałe rozwiązanie pozwalające na zasilanie wielu domowych urządzeń. Agregaty na gaz są bardzo oszczędne i pobierają zdecydowanie mniej paliwa. Na dodatek ich budowa nie jest skomplikowana i naprawa wszelkich komponentów należy do bardzo prostych.

Wyróżniają się dużą wydajnością oraz dostosowaniem do pracy nawet w dużych zakładach przemysłowych, gdzie wszystkie urządzenia potrzebują zasilania elektrycznego. Wpływa na to fakt, że generatory LPG występują w zdecydowanie większych rozmiarach i zbiorniki na paliwo są indywidualnie dopasowane do klienta.