altanka w ogrodzie

Zalety deski tarasowej świerkowej

Na wygodę korzystania, ale także i ogólną trwałość tarasu największy wpływ ma zdecydowanie rodzaj materiałów wykorzystanych do jego stworzenia. Szczególną rolę odgrywają tutaj przede wszystkim deski tarasowe. Warto zwrócić uwagę na rodzaj drzewa, z którego dane deski zostały pozyskane.

Jaką deskę na taras wybrać?

deski tarasoweWarto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje drewna są tak samo podatne na wilgoć

, czy też odkształcenia mechaniczne, co powoduje, że właśnie je powinno się wykorzystać do budowy podstawy tarasu. Do takich rodzajów drewna należy zdecydowanie deska tarasowa świerkowa, która z tego właśnie względu w takich celach wykorzystywana jest zdecydowanie najczęściej. Deski takie, w porównaniu do innych ich rodzajów mają kilka unikalnych cech. Przede wszystkim są one stosunkowo tanie, nie powinno być także żadnych większych problemów z ich dostępnością. Jednocześnie, deski świerkowe mają bardzo zbliżone właściwości do właściwości desek świerkowych. Dzięki wysokiej gęstości drewna świerkowego można mieć pewność, że zostanie ono jednocześnie miękkie i bardzo lekkie, co znacznie ułatwia jego stosowanie w praktyce.

altanka w ogrodzie Dzięki temu, że ten gatunek drewna bardzo szybko schnie, wykonane z niego deski można bez większego problemu impregnować jak również i lakierować. Co więcej, deski takie wykazują bardzo dużą podatność na procesy ich klejenia. Deski wykonane z tego drewna najlepiej nadają się do standardowej impregnacji, którą powinno się wykonywać dwa razy w roku, przed sezonem wiosennym, oraz jesiennym. Daje to pewność, że wykonany z takich desek taras zachowa bardzo wysoki poziom odporności na wszelkie potencjalne zagrożenie dla niego czynniki atmosferyczne, nawet w przypadku dłuższej ekspozycji na nie. Warto pamiętać jedynie, aby deski takie nie miały bezpośredniej styczności z gruntem, oraz by nie stosować ich jednak w miejscach o podwyższonym stopniu wilgotności. Dzięki dużej lekkości desek tarasowych świerkowych, tworzenie z nich nawet bardzo dużego tarasu, nie powinno sprawić większych trudności i powinno mieć bardzo sprawny przebieg. Przy odpowiedniej pielęgnacji drewna taras wykonany z takiego rodzaju desek bardzo długo będzie prezentował się bardzo okazale.

W obecnym czasie, bardzo zwraca się uwagę na rodzaj drewna, który zostanie wykorzystany do skonstruowania tarasu. Jak się bowiem okazuje, to właśnie od tego będzie zależało, w jakim stopniu odporny na różne, potencjalnie niekorzystne czynniki, dany taras się okaże. Dlatego też tak ważne jest stosowanie odpowiedniego rodzaju deski tarasowej, która najlepiej powinna być wykonana z drewna świerkowego.