łóżko dębowe

Z czym zestawić łóżko dębowe?

Sypialnia to pomieszczenie jedyne w swoim rodzaju, to tam śpimy i odpoczywamy. Jest naszym azylem, kojarzy się nam z relaksem, odcięciem od codzienności i pracy. Aby spełniała te wszystkie funkcje, sypialnia powinna być urządzona według pewnych reguł. Planując jej wystrój warto zrezygnować z mebli oraz innych przedmiotów, które by nas rozpraszały.

Łóżko w różnych stylach

 łóżko dęboweTak więc, telewizor czy komputer stacjonarny w sypialni nie jest najlepszym pomysłem. W przeciwieństwie do salonu i kuchni, pokój ten jest bardzo intymną przestrzenią, do której nie zaprasza się gości. To miejsce zarezerwowane dla domowników. Jak w takim razie sprawić, aby sypialnia była przytulna? Jest na to wiele sposobów. Jednym z nich jest zastosowanie spokojnych, niekrzykliwych kolorów, najlepiej jeśli będą kojarzyć się z ciepłem i naturą. Dobrym pomysłem będą ściany w kolorze beżu lub szarości. Kolejnym, sprawdzonym sposobem na nastrojową sypialnię są dodatki – liczne poduszki, koce oraz miękkie dywaniki. Jednak najważniejszym meblem w całej sypialni jest łóżko. To ono stanowi serce całego pomieszczenia. Wiele osób urządzając swoją sypialnię, najpierw wybiera wymarzone łóżko, by potem dostosować do jego wyglądu resztę mebli. Jeśli na przykład wybierzemy masywne łóżko dębowe, możemy wybrać co najmniej kilka stylów. Będzie ono pasowało zarówno do klasyki, stylistyki boho, jak i stylu nowoczesnego.

 łóżko dęboweJeśli zdecydujemy się na styl minimalistyczny we wnętrzu, potężne łóżko z drewna będzie stanowić największą ozdobę, przykuwając od razu uwagę, dzięki temu nasza sypialnia nabierze surowego, skandynawskiego charakteru. Inaczej będzie w przypadku, gdy dębowe łoże będzie zestawione z antykami, całość sprawi, że pomieszczenie nabierze ponadczasowej klasy. Aby nabrała nieco nowocześniejszego charakteru warto przemycić do niej nieco współczesnych trendów, mogą to być dodatki lub kolorystyka, na przykład modna ostatnio biel czy szarość. Dębowe łóżko doskonale sprawdzi się we wnętrzach boho, drewno idealnie wkomponuje się w te klimaty, które kojarzą się z naturą oraz artystyczną sznytem. Warto także dodać, że styl boho jest niezwykle eklektyczny, można więc dowolnie łączyć różne trendy, nie zważając na to czy coś pasuje do siebie czy nie. Drewniane łóżko może w takim przypadku być na przykład połączone z nowoczesną lampą w industrialnym stylu.

Wymienione wyżej propozycje to jedynie kilka pomysłów, urządzając własną sypialnię warto przede wszystkim kierować się własnymi potrzebami oraz gustem, to my powinniśmy się w niej czuć przytulnie, a drewniane łóżko jest jednym z tych mebli, które mogą nam to uczucie zapewnić.