pompy ciepła

Właściwa instalacja pompy ogrzewającej dom

Alternatywne źródła energii w domach energooszczędnych zyskują coraz większą popularność. Wykorzystywane są już nie tylko panele słoneczne, czy wentylacja mechaniczna z rekuperacją, ale również pompy montowane w ziemi, aby pozyskać możliwie jak największą ilość energii. Działają one wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła, dlatego ich instalacja należy do bardzo skomplikowanych.

Pompy w nowoczesnym domu

pompy ciepłaDlatego z wielką rozwagą należy wybierać ekipę zajmującą się tego typu pracami, by ciepło wypompowywane z otoczenia zawsze w całości było dostarczane do domu. Odpowiednio wykonana instalacja ma za zadanie pobierać ciepło z ziemi i przekazywać do pompy, która z kolei przesyła je wprost do naszego domu. Aby udało się zmienić obieg ciepła niezbędna jest energia napędzająca oraz specjalna konstrukcja całego obiegu. Zastosowanie więc pompy ciepła jako sposobu ogrzewania domu wymaga dużej precyzji oraz znajomości zasad przepływu i pobierania ciepła z gruntu. Kiedy profesjonaliści wykonają całą instalację właściwie nie potrzeba martwić się o dostęp do ciepłej wody, czy temperatury panujące w domu. Ten sposób ogrzewania przede wszystkim jest ekologiczny i pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, którą w przypadku systemu CO przeznaczylibyśmy na paliwo stałe.

pompy ciepłaW przypadku pomp ciepła jest o tyle komfortowo, że nie trzeba zajmować się ich obsługą, ani przygotowywać specjalnego pomieszczenia. Cały system jest wykonywany głęboko w ziemi, łącznie ze wszystkimi połączeniami, dzięki czemu z żadnej strony nie ma możliwości uciekania ciepła. Warto wiedzieć, że latem mogą sprawdzić się jako klimatyzacja dostarczając chłód z ziemi obniżając temperaturę w pomieszczeniach. Wszelkie odwierty stanowiące przygotowanie powierzchni pod montaż pomp ciepła wykonywane są pionowo, w ten sposób będą one stanowiły stabilne źródło energii przez cały rok. Bez względu na to jaki typ pomp się wybierze – transportujące ciepło do wewnątrz, czy dzięki przewodom do zbiornika z wodą – przy dobrej instalacji można cieszyć się tanim sposobem ogrzewania domu. Podłączenie pompy ciepła do nowoczesnego domu pozwala na wiele oszczędności związanych z ograniczeniem doprowadzania ciepła przez centralne ogrzewanie.

Pompy wystarczają w zupełności, poza tym źródło energii nigdy się nie kończy i nie trzeba martwić się o ciągłe dostarczanie paliwa, aby temperatura została utrzymana. Wystarczy zadbać o to, aby ekipa zajmująca się instalacją dołożyła wszelkich starań, by wszystko działało jak trzeba. Jest to jednorazowa inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.