podłogi drewniane

Stylowe wnętrza z drewnianymi elementami

Podczas wykańczania nowego mieszkania przywiązujemy wagę do tego, aby każdy element do siebie pasował. Zależy nam również na spójnych wnętrzach oraz elementach, które będą łączył ze sobą wystrój każdego pomieszczenia. W tym celu najczęściej wykorzystuje się podłogi wykonane z drewna, ponieważ pasują one zarówno do nowoczesnych wnętrz, jak i tych utrzymanych w tradycyjnych stylu.

Podłogi z drewna są niesamowite

podłogi drewnianeDaje to dużo możliwości późniejszego wybierania dekoracji oraz umeblowania, które bez względu na kolorystykę będzie idealnie współgrało z podłogą. Wykonanie drewnianej podłogi nie należy ani do najtańszych, ani do najprostszych. Takimi instalacjami powinien zajmować się fachowiec, który ma duże doświadczenie w pracy z naturalnymi surowcami. Musi on odpowiednio przygotować podłoże, wykonać izolację oraz dobrać grubość paneli. Tylko dobrze wykonane podłogi drewniane dają niesamowity efekt bez względu na to czy znajdują się w kuchni, czy w salonie. W większości projektów w internecie można natrafić na dość nietypowe zdjęcia z podłogami drewnianymi. Okazało się, że można je w ciekawy sposób połączyć z płytkami kuchennymi bez montaży żadnej listwy podłogowej. Niezauważalne przejście między materiałami, niewielka przerwa dylatacyjna oraz brak różnicy między poziomami jeszcze niedawno było nie do wykonania. Teraz prawdziwi fachowcy są w stanie połączyć drewno na wiele sposobów dbając o aspekty estetyczne.

podłogi drewnianePoza tym na pewno przywiążą oni dużą wagę co do jakości paneli, ponieważ biorą pod uwagę jak szybko drewno może się zużywać. Nie sprawdzą się cienkie panele lakierowane, niezbędne są te wykonane z prawdziwego drewna. Nie stanowi to jednak ograniczenia w kwestii kolorów, wręcz przeciwnie naturalny surowiec pozwala nam uzyskać ciepłą przestrzeń ze względu na słoje nierównomiernie rozłożone na podłożu. Występuje w wielu kolorach, w zależności od wybranego przez nas drewna. Wystarczy wcześniej poinformować wykonawcę o swoich oczekiwaniach to na pewno zaproponuje rozwiązanie, które sprosta naszym oczekiwaniom. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wybór podłogi może wpłynąć na aranżację wnętrza. Stanowi ona pewne ograniczenie dotyczące wyboru dodatków, kolorystyki ścian oraz wybieranych przez nas mebli. Najbardziej uniwersalnym, ale równie dekoracyjnym wyborem jest podłoga z drewna, które idealnie wpisze się w każdą przestrzeń.

Można ją położyć w każdym pomieszczeniu, wystarczy odpowiednio przygotować nawierzchnię i wybrać panele odporne na ścieranie oraz wilgoć. Najlepiej w tej kwestii doradzi nam fachowiec, który mając duże doświadczenie w branży dobierze właściwy materiał.