projektowanie wnętrz

Studia o kierunku architektury wnętrz

Wiele osób projektujących swoje pomieszczenia nie wie od czego ma zacząć urządzanie od wewnątrz. Znaczna część nie ma pojęcia o możliwościach, jakie istnieją na rynku lub nie wie, w jaki sposób połączyć kolorystykę i styl, aby wszystko ze sobą dobrze współgrało w pomieszczeniach domowych.

Czy warto zawodowo zainteresować się architekturą pomieszczeń?

architekt wnętrzUrządzając wnętrze warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kim oni są? Z taką pomocą przychodzą architekci wnętrz, którzy na co dzień zajmują się tego rodzaju przedsięwzięciami. Takie osoby mają bardzo wysokie poczucie estetyki- posiadają wyczucie. Umieją aranżować przestrzennie. Dodatkowo posiadają dużą wiedzę techniczną. Zawód ten musi stale się rozwijać. Jest zmuszony poznawać wszystkie nowości, jakie wchodzą na rynek. Ponadto znajomość innowacyjnych rozwiązań w pomieszczeniach, mebli, kolorystyki, materiałów i ich rodzajów jest nieoceniona. Z taką znajomością wiąże się poznanie wszystkich cen takich produktów. Ze względu na posiadanie nie tylko zdolności artystycznych, ale tych technicznych – profesjonalnym architektem zostają osoby po studiach wyższych. Na rynku istnieje wiele kursów i szkoleń oferujących szybką naukę tego zawodu, jednak osoba po tym nie będzie posiadała takiej dużej ilości wiedzy i przede wszystkim praktyki jaką ma architekt wnętrz o wykształceniu wyższym.

projektowanie wnętrzProjektanci wnętrz mogą pracować w pracowniach projektowych, agencjach reklamowych i designerskich, biurach projektowych, w firmach budowlano-architektonicznych czy we własnej działalności gospodarczej. Podczas studiów można pozyskać wiedzę na temat kształtowania kolorystyki i oświetlenia. Nauczyć się aranżacji mebli i wystaw. Dodatkowo zdobyć wiedzę na temat metodologii i techniki pracy projektowej czy na tematykę wzornictwa. Studenci poznają zasady, których należy przestrzegać podczas projektowania wnętrz w gospodarstwach domowych bądź na powierzchniach publicznych. Osoby projektujące należą do osób niezwykle kreatywnych, posiadających dużą wyobraźnię i wrażliwość na sztukę. Każdy program studiów posiada wykłady i ćwiczenia z zakresu teoretycznego oraz dużą ilość praktyk studenckich i seminariów, dzięki którym można nauczyć się wykorzystywać wiedzę teoretyczną do warsztatów praktycznych. Studia na architekta wnętrz są dwustopniowe. Najpierw pierwszy, czyli licencjat w trybie dziennym lub zaocznym, a następnie magisterka w obu systemach nauczania. Studia o charakterze architektonicznym należą do tych przyszłościowych.

Społeczeństwo w czasach pośpiechu i braku czasu na wszystko potrzebuje pomocy i wyręczenia w pracochłonnym procesie urządzania swoich pomieszczeń. Ponadto decydując się na wybór takiego zawodu nie trzeba martwić się o zbyt małe zarobki. Każdy architekt pracujący w dobrze prosperującej firmie i biurze zarabia niemało.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/