pranie dywanów

Sprawdzone metody czyszczenia dywanów

Dywany to bardzo efektowne elementy wyposażenia wnętrz. Mogą być gładkie i puchate, kolorowe i wzorzyste, z frędzelkami na końcach, czy o nietypowym kształcie. Dywany sprawdzają się jako ,,podstawka” pod stolik kawowy i kanapę, w pokoju dziecięcym, czy w sypialni. Dzięki dywanowi poprawia się nie tylko wygląd pomieszczenia, ale i jego akustyka – im więcej elementów wyposażenia (szczególnie miękkich, tekstylnych), tym dźwięki się słabej roznoszą.

Dokładne pranie dywanów

pranie dywanówDodatkowo dziecko może bezpiecznie się bawić – dywan jest ciepły i miękki, w przeciwieństwie do paneli podłogowych. Za to dorośli docenią fakt, iż zaraz po przebudzeniu nie dotykają stopami zimnej podłogi tylko puchaty dywanik. Niestety, z racji materiału oraz umiejscowienia dywany bardzo się brudzą. Jeśli nie będą odpowiednio wyczyszczone to stracą swój kolor, poszarzeją, a do tego będą się w nich zbierały alergeny i roztocza. Jak temu zapobiec? Jeśli chodzi o pranie dywanów – Łódź, Warszawa, czy Kraków mają wiele do zaoferowania. Można oczywiście skorzystać z pomocy profesjonalistów, jak również samodzielnie zabrać się za czyszczenie. Na pewno dywan trzeba dokładnie i często odkurzać – przynajmniej raz na tydzień. Można także dywan trzepać. Jeśli w okolicy nie ma trzepaka to można go przewiesić przez balustradę balkonową lub przez ogrodzenie.

pranie dywanówW ten sposób pozbyć się można kurzu, okruszków, czy innych drobnych zanieczyszczeń. Właściciele psów i kotów powinny zainwestować w specjalne obrotowe szczotki z włosiem nylonowym. Pozwala ona na wyciągnięcie sierści zwierząt z dywanu. Jeśli chodzi o pranie dywanu to należy je wykonywać przynajmniej dwa razy do roku. W wersji domowej można użyć szampony czy proszku dostępnego w wielu sklepach. Proszkiem posypuje się dywan, a potem się go odkurza. Pozwala to na neutralizację brzydkich zapachów np. papierosów. Szamponami można usunąć pojedyncze zabrudzenia np. z kawy. Jednak tylko profesjonalne pranie ekstrakcyjne pozwala na ,,wyciągnięcie” z włókien dywany nawet najtrudniejszych zabrudzeń, pozbycie się roztoczy, a także odświeżenie koloru dywanu. Pranie dywanu nie trwa długo, a dzięki użyciu specjalnych maszyn piorących nie będzie in nadmiernie zmoczony i szybko wyschnie.

W pokoju na pewno będzie czuć przyjemny zapach świeżości przez długi czas. Podsumowując, warto jest nie tylko samodzielnie trzepać i odkurzać dywany, ale także zainwestować w usługę prania ekstrakcyjnego. Dzięki temu każdy dywan będzie zawsze się pięknie prezentował, będzie idealnie czysty i ładnie pachnący.

Szczegóły na https://www.clean-service.net.pl/