karnisze podwójne

Różne rodzaje karniszy

Obecnie wiele osób rezygnuje z firanek i zasłon na rzecz rolet. Mają one wiele zalet. Pozwalają nawet na całkowite zaciemnienie pomieszczenia, chroniąc go przed nagrzaniem. Gruba roleta zewnętrzna wytłumi nieco hałas z ulicy, natomiast ta wewnętrzna jest łatwa do umycia. Jednak rolety nie mają wyłącznie zalet, a główną wadą jest nieestetyczny wygląd. Rolety aluminiowe, antywłamaniowe, a nawet rolety dzień-noc nie dodają uroku pomieszczeniom.

Karnisze na firanki i zasłony

karnisze podwójneDlatego też nawet jeśli ktoś zdecydował się na montaż rolet to często dokupuje także firanki czy zasłonki. Mogą one też występować samodzielnie, bez żaluzji, wtedy pełnią nie tylko funkcje dekoracyjne, ale także zaciemniają pomieszczenie. Cienka firanka zapewni prywatność, ale nie zablokuje dostępu światła. Gruba zasłona, ładnie upięta, będzie pięknie się prezentować w salonie, czy sypialni. Żeby je zawiesić to potrzebne są karnisze. Opcja pojedyncza sprawdza się wtedy, kiedy mamy wyłącznie firanki. Karnisze podwójne potrzebne są wtedy, kiedy mamy i firanki i zasłony. Karnisze mogą być wykonywane z różnych materiałów. Karnisz metalowy może być stalowy, miedziany, czy aluminiowy. Od tego z czego jest zrobiony zależy nie tylko jego wygląd, ale i cena.

karnisze podwójneKarnisze z aluminium są lekkie, mają srebrzysty odcień, są najtańsze. Ich bardziej trwałą wersją będą karnisze ze stali. Natomiast te miedziane mają kolor postarzanego złota, lekko rudawy, który współgra ze stylem retro. Karnisze drewniane to z kolei opcja naturalna, dla miłośników stylu skandynawskiego, minimalistycznego, czy ekologicznego. Ozdobną karniszy zwykle jest ich zakończenie. Może to być gałka, listek, czy geometryczna spirala. Dzięki nim karnisze są jeszcze bardziej efektowne. Ten sam karnisz z różnymi zakończeniami może pasować do zupełnie innych wnętrz. Karnisze różnią się także sposobem wieszania firanek i zasłon. Popularne są ,,żabki” czyli małe klamerki, w które wkłada się materiał. Inna opcja do kółka z doczepionymi przeźroczystymi haczykami, wsuwanymi z tyłu materiału. Wtedy zaczepów nie widać, co może być zaletą dla osób, które chcą by wszystko było perfekcyjne.

Są także karnisze apartamentowe, w których zaczepy ukryte są w listwie. To najbardziej luksusowa opcja. Karnisze mocowane są to sufitu, a nie do ściany, tak jak zwykłe, często mają okleinę drewnopodobną lub białą. Podsumowując, jest bardzo wiele rodzajów karniszy. Do wyboru są te pojedyncze i podwójne, metalowe i drewniane. Karnisze mają trzy rodzaje zaczepów, jak również mają różne zakończenia. Warto tak dobierać karnisze, by pasowały do wystroju wnętrza.

Więcej informacji na stronie: https://www.lazur24.pl/