Przechowywanie wody deszczowej w zbiorniku

Coraz więcej konsumentów zdaje sobie sprawę z tego, że ich codzienne wybory mają ogromne znaczenie. To, jak jemy, co kupujemy oraz w jaki sposób żyjemy, może generować duże zużycie surowców naturalnych. Troska o przyszłość planety to nie tylko spokój przyszłych pokoleń. To także spore oszczędności dla portfela.

Zbiornik na deszczówkę to dobre rozwiązanie

zbiornik na deszczówkęPrzykładem takiego rozwiązania może być zbiornik na deszczówkę. Nie bez powodu wiele miast wprowadza atrakcyjne dotacje za zainstalowanie takiego systemu na terenie posesji prywatnej czy terenu należącego do spółdzielni lub wspólnoty mieszkaniowej. Jest to opłacalne rozwiązanie, dla wszystkich. Przede wszystkim, wygeneruje to mniejsze zużycie wody. W trakcie opadów woda będzie systematycznie gromadzić się w specjalnym zbiorniku. Jeśli ma się taką możliwość, może być on zamontowany w sposób podziemny. Dzięki temu nie będzie widać, że istnieje. Takie modele najczęściej mają zwiększoną pojemność, która może sięgać nawet 1600 litrów. Jeśli ktoś nie ma możliwości, żeby zamontować pojemnik w taki sposób, może zdecydować się na rozwiązanie naziemne. Co prawda jest ono najczęściej mniej pojemne (np. 450 litrów), ale dla wielu użytkowników będzie to wystarczająca ilość wody do podlania rabatek czy umycia podłóg.

zbiornik na deszczówkęOsobom ceniącym estetyczne gadżety do ogrodu spodoba się fakt, że taki zbiornik nie musi przypominać wyglądem plastikowej beczki. Można połączyć ekologię z pięknym wyglądem. Bez problemów znajdzie się sklep oferujący zbiorniki w formie ceramicznej amfory, drewnianej beczki czy pnia drzewa. Jedynym elementem zdradzającym prawdziwe przeznaczenie tego pięknego przedmiotu będzie dyskretny kranik, z którego można wodę spuścić. Może się okazać, że goście nie będą mieli pojęcia, że przechodzą obok pojemnika na wodę deszczową! Będą się one prezentowały przepięknie, stojąc przy domach wykonanych z drewna czy posiadających bujne ogrody. Są też zamykane na pokrywę, która ma wmontowany system utrudniający dostęp do wody dzieciom. Dzięki temu surowiec nie zostanie w żaden sposób zmarnowany. Pomoże to w jeszcze bardziej efektywnym wykorzystaniu wody. Zainstalowanie pojemnika gromadzącego wodę z deszczu jest świetnym rozwiązaniem. Przyniesie to wiele korzyści, które będą zauważalne na kilku płaszczyznach.

Przede wszystkim, to spora oszczędność. Woda pozyskana w taki sposób jest darmowa, a może służyć do dbania o gospodarstwo domowe. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest także ekologiczność. Nie trzeba zużywać nowego surowca, skoro można wykorzystać ponownie ten, który jest dostępny na co dzień.