szyba samochodowa

Profesjonalne polerowanie szyb oraz lakieru samochodowego

Polerowanie to jeden z zabiegów kosmetycznych oraz renowacyjnych, któremu poddaje się karoserię, klosze lamp oraz szyby. Znacznie poprawa to efekt wizualny, sprawia, że elementy nie są matowe, a auto wygląda schludniej. Odpowiednio wykonane polerowanie może sprawić, że nawet bardzo stary samochód odzyska swój blask.

Metody na odświeżenie wyglądu auta

polerowanie szybPolerowanie można wykonać w warsztatach detailingowych oraz niektórych myjniach samochodowych. W przypadku szyb można się udać również do specjalnych salonów szyb samochodowych. Proces polerowania jest wieloetapowy i trwa zazwyczaj dość długo. Warsztaty oferują zazwyczaj kilka różnych pakietów. Każdy z nich zapewni, że lakier będzie wyglądał bardzo świeżo, a wszystkie drobne i powierzchowne zarysowania zostaną usunięte. Dla bardziej wymagających klientów usuwa się niemalże wszystkie niedoskonałości nawet te głębokie, poziom polerki jest na tyle wysoki, że uzyskuje się niemal lustrzany efekt. W przypadku szyb czas ten dodatkowo się wydłuża. Jest to uzależnione od ich stanu — głębokości oraz ilości rys. Szyba przednia jest zazwyczaj porysowana najmocniej. Jest to spowodowane używaniem wycieraczek, skrobaniem lodu zimą, piaskiem i pyłem znajdującymi się w powietrzu oraz wieloma innymi czynnikami. Specjaliści, aby pozbyć się wszystkich niechcianych bruzd, muszą dokładnie oczyścić szybę i dodatkowo ją odtłuścić. Nawet najmniejsza, ledwo widoczna drobina twardego brudu może spowodować powstanie kolejnych rys podczas polerowania.

szyba samochodowaNastępnie przy użyciu profesjonalnych past polerskich oraz odpowiednich urządzeń z różnego rodzaju nakładkami filcowymi poleruje się szybę aż do uzyskania zamierzonego efektu. W przypadku bardzo głębokich rys ślad może niestety pozostać

, ale będzie znacznie mniej widoczny. Osoby, które chcą wykonać profesjonalne polerowanie szyb samochodowych w Warszawie

, Wrocławiu, Poznaniu czy innych dużych miastach, muszą liczyć się z tym, że terminy będą znacznie bardziej odległe niż w mniejszych miastach. Dodatkowo zabieg ten jest czasochłonny, a wykupiony z całym pakietem detailingowym może potrwać nawet kilka dni. Należy zatem dużo wcześniej zaplanować wizytę w warsztacie, szczególnie w przypadku szykowania samochodu na ważne okazje takie jak ślub lub po prostu przygotowanie go pod potencjalną sprzedaż.

Profesjonalne polerowanie, bez względu na powierzchnię, daje niesamowity efekt wizualny. Auto można doprowadzić nawet do stanu lepszego niż w momencie wyjazdu z salonu. Oprócz tego polerowanie ma wiele plusów związanych między innymi z zabezpieczeniem auta przed pojawianiem się ognisk korozji lub zapewnienie lepszej widoczności kierowcy dzięki lepszej przejrzystości szyby.