kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiem

Jaka kabina prysznicowa do łazienki?

Podczas urządzania, czy też remontu łazienki bardzo często pojawia się dylemat odnośnie wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej. Możliwości jest wiele, taka kabina może bowiem być półokrągła, kwadratowa bądź prostokątna, ale także asymetryczna, wielokątna lub tworzona na zamówienie, o niestandardowych wymiarach. Plastikowa lub szklana szyba może być przezroczysta, matowa lub grafitowa, posiadać wzór bądź jednolitą powierzchnię.

Kabiny do dużej łazienki

kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiemMamy możliwość zamontować wysoki lub niski brodzik do każdego rodzaju kabiny, wyposażyć ją w dodatkowe siedziska, czy też systemy hydromasażu, a także wybrać jeden z kilku mechanizmów otwierania. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się narożne kabiny półokrągłe. Doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach ze względu na oszczędność miejsca. Niewielkie wymiary kabiny mają jednak zarówno dobre, jak i złe strony. Osoby, które cenią sobie komfort i swobodę ruchów zdecydowanie częściej decydują się na wysokie kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiem. Ten rodzaj kabiny zdecydowanie wiedzie prym w zakresie wolnej przestrzeni

doxycycline online

, jaką możemy cieszyć się podczas kąpieli. Nawet największe modele prostokątnych kabin zajmują mniej miejsca niż wanna, której użytkowanie na dodatek wiąże się ze znacznie większym zużyciem wody. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że wanna wyposażona w brodzik wymaga nieco więcej miejsca do instalacji, dlatego w mniejszych pomieszczeniach stosuje się pozbawione brodzika wersje walk-in z przesuwnymi drzwiami, co pozwala najbardziej efektywnie zagospodarować dostępną przestrzeń.

kabiny prysznicowe prostokątne z brodzikiemKabina prostokątna posiada na tyle przestronne wnętrze, że bez problemu można w niej zamontować siedzisko, czy też półkę na kosmetyki i akcesoria do kąpieli. Przed wyborem kabiny warto uwzględnić również wolną przestrzeń przed nią, zwłaszcza w przypadku modeli z otwieranymi drzwiami. Na trwałość kabiny ma wpływ także rodzaj profilu. Najlepszym wyborem będzie tutaj profil aluminiowy, ponieważ jest lekki, trwały i odporny na korozję. Szyby z hartowanego szkła są kosztownym rozwiązaniem, lecz gwarantują o wiele większą trwałość i odporność na pęknięcie, niż ich plastikowe odpowiedniki. Prostokątna wysoka kabina prysznicowa to eleganckie i bardzo funkcjonalne rozwiązanie do większości łazienek.

Jej klasyczny wygląd pasuje niemal do każdego wystroju wnętrza, a przestrzeń wewnątrz kabiny zapewnia wysoki komfort użytkowania oraz mnóstwo możliwości w zakresie montażu dodatkowych mebli, akcesoriów oraz innych udogodnień. Eleganckie i praktyczne kabiny to doskonały wybór dla każdego, kto ceni sobie zarówno walory estetyczne łazienki, jak również wygodę jej użytkowania oraz wysoką funkcjonalność.