garaże blaszane

Jak zbudować blaszany garaż?

Budowa garażu blaszanego nie jest bardzo skomplikowana. Przy dobrej organizacji i zaopatrzeniu fachowcy są w stanie postawić go w kilka dni. Taka konstrukcja bez problemów może pełnić funkcję pomieszczenia gdzie będą przechowywane samochody, rowery, narzędzia, czy inne przedmioty, które zostaną ochronione przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Najtańsze garaże z blachy

garaże blaszaneDodatkowo jej montaż jest bardzo tani. Na budowę garażu blaszanego nie jest potrzebna żadna zgoda. Można zrobić to w dowolnym miejscu na działce, jeśli tylko jego powierzchnia nie będzie przekraczała trzydziestu pięciu metrów kwadratowych. Przede wszystkim ich konstrukcja jest bardzo lekka, montaż zajmuje mało czasu, a blachy można dobrać do stylu w jakim wykonany jest dom. Ponadto każdą taką budowlę można bez problemu przenieść w inne miejsce. Wszystko należy rozpocząć od przygotowania miejsca gdzie zostanie wylany odpowiedni materiał. Podłoże takiego garażu powinno być około pięć centymetrów szersze niż jego konstrukcja i grube na co najmniej dwanaście centymetrów. Najpopularniejsze wykonywane są z płyt betonowych i stopów fundamentowych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by konstrukcja została postawiona na wyłożonej już kostce, która otacza podwórko.

garaże blaszaneNajważniejszym elementem tej budowli jest blacha, którą zabezpiecza się przed negatywnym wpływem środowiska. W związku z tym na rynku możemy wyróżnić blachy ocynkowane ogniowo obustronnie, ocynkowane elektrolitycznie jednostronnie bądź obustronnie, a także trapezowe powlekane oryginalnie akrylem. Pierwsze z nich wyróżniają się charakterystycznym srebrnym kolorem, odpornością na korozję oraz wytrzymałością, która może sięgać nawet dziesięciu lat. Drugie mają kolor czarny, a ocynkowane są tylko po zewnętrznej stronie garażu, nie dotyczy to jednak drzwi i dachu. Ponadto fachowcy zalecają, by jak najszybciej pomalować wnętrze budynku, by zabezpieczyć je przed korozją. Ostatnie dostępne są w różnych kolorach i są zdecydowanie najtańszą opcją jeśli chodzi o garaże blaszane. Tak przygotowane konstrukcje idealnie spełnią funkcję magazynu, budynku gospodarczego, czy po prostu miejsca, w którym można przechowywać pojazdy, kosiarki, czy inne niezbędne narzędzia. Każdy garaż blaszany może zostać ocieplony od wewnątrz odpowiednią warstwą styropianu, co z pewnością zapewni lepszą izolację w okresie zimowym.

Ponadto przy budowie należy pamiętać by dach opadał w dół, prawo bądź lewo. Dzięki temu woda deszczowa i wszystkie zanieczyszczenia nie będą się na nim gromadzić. Dodatkowo przy budowie garażu można zdecydować się na instalację bramy uchylnej bądź dwuskrzydłowej.