drogi

Jak tworzone są przeciski pod drogami?

Bezwykopowe metody naprawy, oraz przebudowy różnego rodzaju instalacji, mogą się pochwalić coraz większa popularnością. Nic dziwnego, gdyż metody te pozwalają na znaczne ograniczenie kosztów wykonywanego remontu, czy też przebudowy. Aby tak jednak było, warto wiedzieć, jak powinny takie prace przebiegać.

Nieinwazyjne i bezpieczne przeciski pod drogami

drogi Oprócz przewiertów sterowanych, kolejną nieco zbliżoną do tej metodą jest tak zwany przecisk. Jest to metoda, której główną różnicą od przewiertów jest to, że nie odbiera się w niej ziemi z powstałego wykopu, ale jest ona niejako wciskana w grunt. Właśnie tym odróżniają się kompleksowe przeciski pod drogami. Dodatkowo, przecisk, w porównaniu do przewiertu, może się odbywać w jednym etapie, dzięki temu, metoda ta jest zazwyczaj nieco szybsza, w porównaniu do typowego przewiertu. W niej bowiem, rura jest wbijana od razu przy pomocy odpowiednio dostosowanej głowicy udarowej – nie ma konieczności wykonywania wcześniej tunelu horyzontalnego. Po wbiciu w grunt poszczególnych części rury, które w połączeniu mają utworzyć dany rurociąg, są one ze sobą spawane.

 

przeciski pod drogamiW nowocześniejszych technikach tworzeniu przecisków bardzo często wykorzystuje się sprężone powietrze, dzięki któremu można pozbyć się szybko urobku z rur, jak też pozostałości ziemi

buy levitra cheap

, czy też kamieni. Od pewnego czasu, metoda taka jak przeciski, stała się bardzo popularna również w Polsce. Pozwala ona bowiem na znaczne ograniczenie kosztów wykonania nowej instalacji, czy też jej przebudowy. Przed wykorzystywaniem w praktyce metod takich jak przeciski, należało się liczyć również z koniecznością pokrycia kosztów zniszczeń, które zawsze występowały w przypadku tworzenia wykopów. Jasnym jest jednak, że firmy, zajmujące się konserwacją instalacji podziemnych, czy też zakładaniem nowych, nie mają sprzętu i doświadczenia

puttygen.biz

, koniecznego do wykonania przecisków samodzielnie. Dlatego też, warto poszukać w takiej sytuacji doświadczonej firmy, która zajmuje się ich wykonywaniem. Dzięki temu, nie trzeba będzie mieć żadnych obaw o trwałość tak powstałej instalacji.

Przeciski czy też przewierty to obecnie bardzo popularne metody, na wykonywanie rozbudowy, czy też przebudowy instalacji przesyłowych podziemnych. Korzystanie z takich właśnie metod, jest ściśle powiązane z kilkoma niewątpliwymi zaletami. Przede wszystkim, warto wspomnieć tutaj o możliwości znacznego ograniczenia kosztów takiej inwestycji, ze względu na brak konieczności ponoszenia kosztów naprawy jezdni, czy też chodnika. W czasach, gdy wykorzystywano wykopy, takie koszty zawsze obciążały inwestora.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę www.krecik-przewiertysterowane.pl!