Funkcje bramek obrotowych

Bramki obrotowe to skuteczna ochrona wielu obiektów takich jak banki, instytucje państwowe, obiekty sportowe i wiele innych. Zabezpieczenia te sprawiają, że możliwe jest wejście tylko przez jedną osobę. To duże ułatwienie w przypadku gdy trzeba kontrolować wzmożony ruch wielu osób na danym obiekcie.

Jakie funkcje posiadają bramki obrotowe?

tripodDzięki nim ruch w takich miejscach jak stacje metra z jednej strony jest płynny

, z drugiej pozwala ograniczyć wejście osobom nieuprawnionym. Brami obrotowe to urządzenia montowane najczęściej w miejscach użyteczności publicznej. W zależności od konkretnego obiektu mogą pełnić różne funkcje. Zacznijmy od tego, że nowoczesna bramka tripod posiada piktogramy diodowe. Zielona strzałka informuje o stanie odblokowania ruchu ramion

, natomiast czerwony krzyżyk o zablokowaniu w danym kierunku. Bramki tripod posiadają funkcje kontroli wejścia/ wyjścia danego użytkownika oznacza to, że urządzenia sterujące czytnik lub kontroler można podłączyć osobno. Ta cecha sprawia, że jest często użytkowana na terenie dużych firm, gdzie pracodawca kontroluje czas pracy swoich pracowników. Kolejną z pożytecznych funkcji jest blokada cofania ruchu. Ma za zadanie wyłączyć możliwość przejścia osoby, w przeciwnym kierunku niż określony, przez urządzenie sterujące zewnętrzne.

 

bramkaDo ważnych funkcji możemy również zaliczyć mechanizm, który wspomaga ruch obrotowy ramion. Elektromechaniczny układ wspomagający składa się z napędu silnika, sprzęgła bezpieczeństwa oraz przekładni obrotów. Ruch obrotowy jest regulowany w zakresie szybkości, w zależności od pozycji rotora, co umożliwia płynną pracę urządzenia. Nierzadko bramki tripod występują również w obiektach publicznych, takich jak np. toalety gdzie za wstęp trzeba zapłacić. Są to ciche urządzenia, ale w przypadku gdy chce wejść osoba do tego nie upoważniona, wydają dźwięk w postaci alarmu. Liczba zastosowań bramek jest naprawdę spora, a ich funkcje sprawiają, że jest w pełni bezpieczna. Dodać tu trzeba również to, że świetnie wpasowują się w każdą aranżację wnętrza. Ich wykonanie ze stali nierdzewnej sprawia, że można je fajnie połączyć ze wszystkimi rodzajami struktury podłogi czy ścian w obiekcie.

Wśród sporego asortymentu bramek, najpopularniejszym rozwiązaniem są obrotowe tripod. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że sięga po nie wiele obiektów, to pokazuje, że bramki można zamontować tak naprawdę w każdym miejscu. Wynika to również z ich wielkości, zajmują niewielką przestrzeń w porównaniu do innych rozwiązań. Jeśli szukamy prostego, łatwego w obsłudze rozwiązania to bramki obrotowe będą spełniały te funkcje.