fugi epoksydowe

Fugi epoksydowe znanej marki

Mało kto wyobraża sobie kuchnię i łazienkę bez kafelek. Mogą to być drobne płytki mozaikowe, jak i ogromne kafle. Mają one różne wzory, kolory, wielkości. Często też kafle ceramiczne zastępowane są płytkami kamiennymi, czy nawet płytami gresowymi. Nie mniej jednak w każdym z tych przypadków potrzebne będą odpowiednie fugi.

Nowoczesne fugi do płytek

fugi epoksydoweNie da się idealnie blisko siebie układać jednej płytki koło drugiej, jest to nawet niewskazane. Jednak wtedy pomiędzy nimi powstają szczeliny, w których zbierałaby się woda, kurz, resztki kosmetyków. Nie dałoby się tego niczym doczyścić, a wilgoć wnikałaby w ścianę, przez co tworzyłaby się pleśń i grzyby. Dlatego też zawsze po przyklejeniu płytek należy zająć się fugowaniem. Jak się za to zabrać i czym fugować? Najciekawsze propozycje przygotowała firma Mapei – wytrzymałe fugi epoksydowe są najczęściej polecane przez ekspertów. Mapei to firma z wieloletnią tradycją w produkcji fug i nie tylko. Dzięki temu wybierając jej produkty wiadomo, że dostaje się to co najlepsze. Fugi epoksydowe wypierają teraz fugi cementowe, które mają tendencję by z czasem żółknąć, pokrywać się groźną czarną pleśnią, czy nawet kruszyć się. Z fugami z masy epoksydowej nic takiego się nie stanie.

fugi epoksydoweSą one o wiele bardziej wytrzymałe, odporne na rozmaite uszkodzenia. Między płytkami tworzą idealnie gładką i równą powierzchnię, dzięki temu ładnie się prezentują. Firma Mapei zadbała o to, by każdy klient znalazł fugi w dobrym kolorze. Są tu fugi białe, brązowe, zielone, a nawet błyszczące fugi z brokatem. Fugi mogą mieć taki sam odcień jak płytki, dzięki czemu cała powierzchnia ściany czy podłogi będzie wyglądała dobrze. W wersji glamour czy nowoczesnej można jednak pokusić się o niebieskie fugi do żółtych płytek, czy fugi w kolorze brokatowej fuksji. Warto wiedzieć, że kładzenie fugi epoksydowej wymaga nieco wprawy. Nakłada się ją tak samo jak standardową fugę cementową. Rozmieszać trzeba wszystkie składniki, pacą nakładać na przestrzeń między fugami, rozsmarować je i potem wygładzać. Jednak fugi epoksydowe szybko zastygają i ciężko się je zmywa. W związku z tym trzeba je od razu po rozmieszaniu nakładać i od razu też zmywać jej pozostałości z płytek.

W sklepach budowlanych

, zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych z pewnością można kupić fugi epoksydowe Mapei w różnych odcieniach i w różnych pojemnościach opakowań. Dzięki temu fugi nam na pewno nigdy nie zabraknie, a do tego całość będzie miała idealny kolor z jednej partii produktowej (zawsze mogą być drobne zmiany w partiach).

Zobacz więcej https://targa.com.pl