folie okienne

Folia do okna, którą wybrać?

Folie do okien zapewniają ograniczenie przezierności oraz przenikania światła i promieniowania cieplnego słońca, dzięki czemu sprzyjają komfortowi domowników jak i pracowników. Mogą także chronić szyby przed stłuczeniem, porysowaniem lub pomalowaniem sprejem przez wandali. Są też folie dekoracyjne, których głównym zadaniem jest nie tylko ograniczenie przezierności, ale także ozdobienie okien np. w biurach, sklepach.

Właściwości jakie posiada folia okienna

folie na oknaPrzede wszystkim

cialis uk

, trzeba się zastanowić jaki problem ma rozwiązać folia na okna i do czego ma służyć, a dokonując wyboru kierować się jej właściwościami. Kiedy jest gorąco, albo świeci jasne słońce, sprawdzi się przyciemniająca folia okienna dla biur z różnym stopniem przepuszczalności światła. Jeżeli w okno zaglądają przechodnie, sąsiedzi, albo pragniemy w gabinecie odrobiny prywatności, warto zastosować folie z efektem jedno lub dwustronnej widoczności. Do ochrony przed włamaniem albo wzmocnieniem szkła najlepsza będzie folia ochronna o różnej wytrzymałości. Wykonane są one z bardzo mocnego, przezroczystego, wielowarstwowego poliestru z klejem o wysokiej wytrzymałości. Do szyb samochodowych dostępne są folie samochodowe wykonane z poliestru, który kurczy się po podgrzaniu suszarką do włosów i w ten sposób można ją dopasować do kształtu szyby każdego typu auta. Do ozdobienia, czy reklamy szkła warto wybrać folie ze wzorami, albo postawić na projekt indywidualny. Zależnie od rodzaju okien i folii mogą być one naklejane na szybie od wewnątrz lub na zewnątrz.

folie okienneFolie na okna wewnętrzne są trwalsze. Producenci deklarują, że ich okres użyteczności wynosi 10-15 lat. Folie zewnętrzne są mniej trwałe. Zależnie od zastosowania mogą mieć gwarancję tylko na 2-5 lat. Jednak w przypadku niektórych folii funkcjonalnych powinny być przyklejone właśnie po zewnętrznej stronie szyby. Wybierając folię okienną, trzeba skonsultować ze sprzedawcą, na jakie szyby może być ona naklejona — czy na szyby pojedyncze, czy na szkło zespolone. Często w pakietach szybowych w oknach są napylone powłoki poprawiające właściwości szklenia, np. niskoemisyjne, samoczyszczące. Sprzedawca folii okiennych powinien wskazać rodzaj folii, którą można tu zastosować. Trudno więc jednoznacznie powiedzieć czy lepszym rozwiązaniem będą folie wewnętrzne, czy zewnętrzne. Oba rodzaje mają inne cechy i zastosowania, jednak większość współczesnych okien to okna komorowe z dwiema szybami, w takim wypadku lepiej postawić na folie okienne klejone na zewnątrz.

Podobnie od naszych preferencji i potrzeb zależy czy wybierzemy folię przyciemniającą, lustro weneckie czy folię spektralno-selektywną. Rodzai folii przeciwsłonecznej jest sporo, by wybrać najefektywniejszą, warto zapytać się profesjonalistów, którzy znają się i zaproponują najlepsze rozwiązanie.