klamki do drzwi wewnętrznych

Estetyka i funkcjonalność klamek do drzwi

By mówić o mieszkaniu, które jest odpowiednio wykończone, należy je wyposażyć w kilka niezbędnych elementów. Jedną z dość oczywistych rzeczy jest na przykład klamka. O ile w przypadku klasycznych wnętrz – bardzo praktycznych i minimalistycznych – są zazwyczaj białe, o tyle w bardziej ekstrawaganckich pomieszczeniach może to wyglądać nieco inaczej. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten pozornie mały i niewiele znaczący szczegół ostatecznie odgrywa ważną rolę pod względem wzornictwa, ale też funkcjonalności.

Zalety metalowych klamek do drzwi

metalowe klamki do drzwiAby móc bardziej zrozumieć jak ważne są w pomieszczeniach klamki, warto wyobrazić sobie następującą sytuację. Właściciel danego mieszkania zdecydował się na wykończenie wnętrz w stylu vintage. Tym, co cechuje ten rodzaj architektury, są jasne, pastelowe barwy, wyposażenie inspirowane minionymi epokami, a często także rustykalny design. Cały efekt może zepsuć biała, nowoczesna klamka pasująca głównie do wnętrz skandynawskich albo minimalistycznych, lecz na pewno nie do vintage. W związku z tym faktem ważne jest, aby metalowe klamki do drzwi wewnętrznych cechowały się odpowiednim wzornictwem. Ważny jest również materiał, dlatego został wspomniany metal. Inne tworzywo mogłoby ulec szybkiemu zniszczeniu, co wiązałoby się z dodatkowymi kosztami – ze względu na naprawę albo konieczność zakupu nowego elementu.

klamki do drzwi wewnętrznychCoraz częstsze na rynku są też modele wyróżniające się ciekawymi kształtami. Mogą przypominać barokowe bogactwo, nowoczesną prostotę, minimalistyczny chłód czy także ekscentryzm spod znaku glamour. Jednak ani wygląd, ani materiał to nie wszystko. Prawdziwe bezpieczeństwo zapewni solidny zamek w drzwiach, gdyż bez niego będą się stale otwierać. Dla najbardziej zdecydowanych oraz wymagających klientów coraz większa rzesza producentów umożliwia zaopatrzenie się w metalowe klamki do drzwi wewnętrznych na zamówienie. Zgodnie z własnym gustem i preferencjami można dobrać materiał, kształt, kolor, a nawet wskazać styl, którym wytwórcy uchwytów mieliby się zainspirować.

Piękno, kolor, wytrzymałość oraz funkcjonalność – właśnie te cechy powinny wyróżniać najdoskonalsze na rynku klamki do zewnętrznych i wewnętrznych drzwi. W ciekawy sposób ozdobią dany pokój, w którym je zamontowano, a poza tym ułatwią zamykanie bądź otwieranie przejścia. Jako że współczesność jest wszechobecna, paradoksalnie, nawet w stylu vintage, do produkcji wykorzystuje się nowoczesne materiały. Właśnie z tego względu tak często widoczne są klamki wytworzone z metalu. Okazują się stosunkowo tanie, ale też odporne na całą masę czynników.