elewacja drewnopodobna

Drewnopodobna elewacja wyznacznikiem dobrego gustu

Najczęściej i najszerzej wykorzystywanym przez człowieka materiałem w historii jest drewno. Do dziś często stosuje się je przy produkcji domów, często ze względu na niepowtarzalny charakter, którego nabiera tak zaprojektowany budynek. Nie jest ono jednak najtańsze i najłatwiejsze w utrzymaniu, wymaga regularnych prac konserwacyjnych, zwykle kosztownych i czasochłonnych, przez co przegrywa obecnie z bardziej praktycznymi materiałami.

Elewacja imitująca drewno

elewacja drewnopodobnaZ drugiej strony te nie są w stanie zastąpić drewna pod względem estetycznym. Promieniowanie, deszcz, wiatr, śnieg, insekty – to wszystko oddziałuje negatywnie na drewniane elementy naszych zabudowań. By oszczędzić sobie kłopotu i dodatkowych kosztów związanych z odpowiednim dbaniem o tego typu materiał, można poszukać opcji, która będzie łączyć estetykę drewna z gwarancją wytrzymałości. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się w takim przypadku akrylowa elewacja drewnopodobna, która z pewnością jest jednym z najprostszych i efektywnych sposobów na eleganckie zwieńczenie konstrukcji. Idealnie łączy ze sobą szlachetny charakter z długowiecznością, która nie wymaga ciągłych nakładów finansowych. Panele elewacyjne mogą do złudzenia przypominać drewno, w istocie jednak jest to bardzo skrupulatnie wykonana imitacja zapewniająca o wiele większą trwałość, nie wymagając przy tym konieczności konserwacji, impregnacji lub zabezpieczenia przed wpływem czynników atmosferycznych.

elewacja drewnopodobnaImitacja nie wchłania wody, dzięki czemu nie pęcznieje, nie kurczy się, a przede wszystkim nie będzie rozwijać się na niej pleśń czy glony. Stabilność materiału gwarantuje odporność na zmiany temperatur, ponadto deski z kompozytów, tworzywa sztucznego, cementu lub ceramiki są albo niepalne, albo trudnozapalne i szybkogasnące. Elewacja swoją trwałość zawdzięcza wysokiej jakości materiałom, z jakich została wykonana, z kolei jej montaż nie wymaga ingerencji w warstwę ocieplenia budynku, dzięki czemu cały proces jest o wiele mniej skomplikowany. Poza oczywistymi zaletami dotyczącymi bezpieczeństwa i wytrzymałości elewacji drewnopodobnej ważnym aspektem jest również ich estetyczny wygląd – do jej barwienia używa się trwałych pigmentów i zabezpiecza przed działaniem promieniowania UV, nie ulega więc odbarwieniu.

Producenci oferują imitację desek, które wyglądają jak drewno nowe lub postarzane, dzięki czemu sami możemy zadbać o charakter, jaki nadajemy budynkowi. Korzyści płynące z wykorzystania paneli wydatnie wpłyną na nasz komfort, przy zachowaniu estetycznych walorów prawdziwego drewna.