luksusowa podłoga winylowa

Doskonałe podłogi winylowe

Podłogi do najbardziej intensywnie użytkowane powierzchnie w domach, w dodatku te które najszybciej się niszczą. Na ścianach można co najwyższej zauważyć drobne zabrudzenia, ale kolor jest trwały, nie ma też uszkodzeń mechanicznych. Dlatego też ściany się maluje dopiero wtedy, kiedy chce się zmienić ich kolor podczas remontu. Z podłogami jest inaczej.

Godna uwagi podłoga winylowa

 luksusowa podłoga winylowaWiele z nich łatwo jest zarysowań np. przestawiając meble, które nie mają filcowych podkładek. Podczas zalania mieszkania panele drewniane mogą się wybrzuszać i pęcznieć. Z kolei podlogi kamienne są śliskie i zimne w dotyku. Warto zatem rozejrzeć się za ciekawymi alternatywami w kontekście pokryć podłogi, tak by znaleźć naprawdę interesujące produkty. Z pewnością obecnie najbardziej godna uwagi będzie solidna luksusowa podłoga winylowa. Panele z winylu mogą być dowolnie barwione, dlatego też dostępne są jasne panele imitujące drewno, jak i ciemne kwadratowe płytki udające kamień. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z estetyki na rzecz funkcjonalności i trwałości. Panele winylowe będą idealne dla osób, które nie lubią sprzątać. Mają gładką, nieporowatą strukturę, zabrudzenia się na niej nie trzymają.

 luksusowa podłoga winylowaPanele można zamiatać i zmywać, wystarczy do tego delikatny środek myjący. Panele nie wymagają konserwowania, ani odnawiania, jak podłogi drewniane. Dzięki temu utrzymanie ich w dobrej kondycji nie zajmuje wiele czasu. Podłoga winylowa będzie też odpowiednia dla zmarzlaków. Panele nie są zimne w dotyku jak na przykład kamień, dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie by pod nimi zainstalować ogrzewanie. Podłogowe ogrzewanie sprawdza się idealnie w łazience, kuchni, czy na korytarzu, czyli wszędzie tam, gdzie trudno jest zamontować kaloryfer. Panele winylowe nie zniszczą się pod wpływem działania ciepła, ani też nie stracą koloru. Kolejna ważna kwestia to izolacja akustyczna. Panele z winylu nie trzeszczą, nie skrzypią i nie wymagają stosowania dodatkowych podkładów wygłuszających (tak jak panele drewniane). Montuje się je bezpośrednio na podłożu, czyli na betonie. Osoby wrażliwe na dźwięki skrzypienia na pewno będą zadowolone z takiego wyboru – mogą mieć podłogę wyglądającą jak drewno, ale nie posiadajacą jego wad.

Warto również zaznaczyć, że luksusowe panele winylowe są wodoodporne i antypoślizgowe. Świetnie zatem sprawdzą się w pomieszczeniach o dużej wilgotności, w których łatwo o zachlapanie podłogi, czyli w toaletach i w kuchniach. To sprawia, że podłogi winylowe będą idealne dla każdego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu.