Dlaczego warto wybudować halę stalową?

Rozwój danego przedsiębiorstwa wymaga nie tylko nakładów finansowych na sam proces technologiczny czy utrzymanie pracowników. Przede wszystkim potrzebne jest miejsce, w którym dane roboty mogłyby być wykonywane. Istnieją dwie możliwości – albo wynajmiemy przestrzeń przemysłową, albo zainwestujemy w budowę lub kupno hali na własność.

Hale różnej wielkości

hale staloweJeżeli mamy już ugruntowaną pozycję na rynku, a dodatkowe miejsce jest nam potrzebne do tego, aby rozwijać przedsiębiorstwo, warto rozważyć stworzenie własnej hali. Podjęcie decyzji o budowie własnej hali – od podstaw – ma bardzo wiele zalet i korzyści. Większość inwestorów obawia się kosztów z tym związanych. Sam proces wykonania inwestycji pociąga za sobą powstanie ogromnych, milionowych kosztów. Dodatkowo halę należy wyposażyć, co wiąże się z zakupem specjalistycznego sprzętu. Na rynku dostępnych jest jednak wiele możliwości – dofinansowań unijnych lub z innych funduszy na rozwój przemysłu. Czasami pozwala to na uzyskanie zwrotu nawet połowy kosztów budowy. Jakie są zalety budowania własnej hali stalowej? Przede wszystkim jej funkcjonalność. Projektanci, po przeprowadzeniu wywiadu z inwestorem, zaprojektują przestrzeń w taki sposób, aby była ona dopasowana do całego procesu produkcyjnego czy obróbczego.

hale staloweMa to ogromne znaczenie, ponieważ dzięki temu to hala stalowa będzie dopasowana do naszych potrzeb, a co za tym idzie wszystkie czynności staną się znacznie prostsze w wykonaniu. Na rynku istnieją firmy, które oferują prace w systemie – zaprojektuj i zbuduj. Dzięki temu inwestor nie musi obawiać się tego, że budowa zajmie mu mnóstwo czasu. Dodatkowo, oba procesy – zarówno tworzenia koncepcji na papierze, jak i wykonywania obiektu, podlegają ścisłym wymaganiom przepisów prawa budowlanego. Dlatego projektant, konstruktor i inspektor nadzoru budowlanego z pewnością zadbają o to, aby cała konstrukcja była bardzo bezpieczna. Dzięki dzisiejszym technologiom solidne hale stalowe mogą zajmować dowolną powierzchnię. W zależności od potrzeb i możliwości finansowych, możemy więc tworzyć konstrukcje jedno lub wielo nawowe, wykonane z najwyższej jakości stali. Dzięki temu, że dzisiejsze hale stalowe buduje się głównie z elementów prefabrykowanych, cały proces budowy nie trwa długo.

Nawet w kwestii fundamentów, wykonuje się je bardzo często jako prefabrykowane stopy kielichowe, w których usadawia się stalowy, nośny słup. Oba te materiały posiadają niezwykle dużą wytrzymałość na działanie wielu rodzajów sił (zewnętrznych i wewnętrznych), co pozwala na przenoszenie przez konstrukcję niezwykle dużych obciążeń – zarówno użytkowych, jak i tych wywołanych zmiennością warunków atmosferycznych.