brama do garażu

Czym powinny się wyróżniać bramy garażowe?

Brama garażowa jest zdecydowanie najważniejszym elementem każdego garażu. Jej podstawową rolą jest zapewnienie odpowiedniej ochrony znajdującym się wewnątrz budynku pojazdom. Warto jednak pamiętać, że pełni ona równocześnie szereg innych funkcji. Wybierając odpowiednią bramę do garażu, należy baczną uwagę zwrócić na szereg najważniejszych jej parametrów. Tym, które znacznie okazać się może największe jest z pewnością wygląd wybranej bramy.

Ważne aspekty przy wyborze odpowiedniej bramy

markowe bramy garażowe we wrocławiuGaraż znajduje się zazwyczaj w mocno eksponowanym fragmencie posesji. Z tego też względu należy się upewnić, że jego wygląd będzie spójny z wyglądem domu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, kiedy to garaż będzie stanowił integralną część nieruchomości prywatnej. Jeżeli chodzi jednak o markowe bramy garażowe we Wrocławiu obecnie bardzo popularne są te, które prezentują się w sposób minimalistyczny. Chodzi tutaj na przykład o te, które swoim wyglądem imitują do złudzenia beton, lub też zardzewiałą stal. Z kolei do domów wykończonych w stylu rustykalnym zdecydowanie najlepiej pasować będą bramy imitujące swoim wyglądem przetarte drewno, bambus, ale także i dąb. Oczywiście wygląd nie jest tym najważniejszym parametrem bramy. Jest z nim z pewnością to, jak bardzo energooszczędna okaże się taka właśnie konstrukcja. Jest to kluczowe w sytuacji, gdy garaż jest częścią domu.

brama do garażu W przypadku jego nieprawidłowego odizolowania dojść może bowiem do utraty cennego ciepła przez tą właśnie część obiektu. Aby brama mogła zachować energooszczędność powinna zostać przede wszystkim odpowiednio wykonana. W tym celu powinna zostać wyposażona w odpowiednie uszczelki, umieszczone pomiędzy poszczególnymi segmentami. Oprócz tego może nie obejść się bez zastosowania podwójnych uszczelek progowych. Te najlepsze bramy muszą wyróżniać się odpowiednio niskim współczynnikiem przenikania ciepła na przykład na poziomie 0,88 W/(m2K). Dzięki takiemu współczynnikowi zdecydowanie najskuteczniej uchronić się będzie można przed nadmiernymi stratami ciepła z danego budynku. W obecnym czasie coraz większy nacisk kładziony jest na wybór odpowiedniego rodzaju bramy garażowej. Te, które są dostępne obecnie w sprzedaży bardzo duży nacisk kładą na jak najlepsze parametry w kontekście ich energooszczędności.

Oprócz tego bardzo ważnym aspektem w ich przypadku jest wygląd, który powinien być dopasowany w idealny sposób do sposobu wykończenia towarzyszącego garażowi budynku. Na szczęście takie właśnie bramy są sprzedawane przez znaczną część dystrybutorów, z ich znalezieniem nie powinno być więc żadnych problemów.