pellet olczyk

Czym jest certyfikat przyznawany pelletowi?

Certyfikaty są nadawane przez wyższe organizacje, które stwierdzają, że dany towar lub określona osoba spełnia wymagania, by dostać prestiżowe wyróżnienie. Z certyfikatami spotkamy się podczas nauki, hodowli zwierząt, a także przy produkcji pelletu lub jego dystrybucji. Warto więc przyjrzeć się, jakie wymagania spełnia certyfikowany pellet.

Po czym rozpoznać dobry pellet Olczyk?

certyfikowany pellet olczykJeżeli ktoś zauważy na opakowaniu granulatu, że dany pellet ma certyfikat DINplus, wtedy ma pewność, że w opakowaniu nie znajdzie się kora, lepiszcze i inne, dodawana do tańszych i pozbawionych certyfikatu produkty zastępcze. W myśl przepisów, by pellet był najbardziej ekologiczny, kaloryczny i do tego zgodny z obowiązującymi restrykcjami, jakie wynikają z uzyskania certyfikatu, w skład granulatu mogą wchodzić tylko pozbawione dodatków, czyste trociny, odpowiednio sprasowane pod ciśnieniem. Kupując certyfikowany pellet Olczyk można przekonać się, jak powinien wyglądać dobry granulat, którym można ogrzewać dom. Ekologiczność i bezpieczeństwo pelletu Olczyk zapewnia bogaty i pozbawiony niepotrzebnej kory i innych rzeczy skład. Kupując niższej klasy pellet, czyli taki, który nie uzyskał certyfikatu, można bardzo szybko przekonać się o tym, że jego wydajność jest niezaprzeczalnie niższa i do tego o wiele bardziej kosztowna.

pellet olczykPonadto, paląc w piecu produktami o nieznanych pochodzeniu lub które mają potwierdzony negatywny wpływ na czystość powietrza, nie pomaga się Matce Naturze, tylko powiększa się poziom smogu we wdychany, „czystym” powietrzu. Producenci niższego jakościowo pelletu mogą dodawać do sprzedawanych wyrobów nieciekawe środki chemiczne. Sprawiają one, że powietrze, którym oddychają domownicy i okoliczni sąsiedzi jest bardzo zanieczyszczone i pomaga w powstawaniu nowotworów. Sprawdzony pellet Olczyk jest doceniony przez wielu europejskich dostawców, którzy chętnie sięgają po niego. Przykładem może być rynek niemiecki, który już dawno przekonał się o jego zaletach. Ten, kto zaufa pelletowi z certyfikatem na pewno spędzi mniej czasu na czyszczeniu pieca i będzie bardzo zadowolony z niewielkiej ilości popiołu, który pozostanie po spaleniu pelletu.

Istnieje wiele sposobów na rozpoznania jakości wśród produktów od różnych dostawców, nawet jeżeli chodzi o pellet, którym pali się w piecu. Jeżeli nie ma się odpowiedniej wiedzy na temat zaufanych dostawców opału i nie wie się, który z nich dostarcza najlepsze brykiety, tym bardziej warto najpierw doedukować się, by nie pluć sobie później w brodę.